Мерксия

таможенное оформление в Харькове

Russian English French German Ukrainian
Розподіл зон діяльності підрозділів митного оформлення Харківської обласної митниці

Розділ І. Митний пост «Товарний».

1. Відділ митного оформлення (далі - ВМО) № 1 митного поста «Товарний».

Зона діяльності:
Дзержинський, Київський райони м. Харкова; Харківський та Нововодолазький райони Харківської області.

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
1.1. товарів і транспортних засобів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО №1 митного поста «Товарний» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 4, ВМО № 5, ВМО № 6; митних постів «Харків-аеропорт» та «Залізничний»).
1.2. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 1 митного поста «Товарний», та у разі їх повернення.

1.3. Сектор митного оформлення № 1 ВМО № 1 (далі - СМО № 1 ВМО № 1) митного поста «Товарний».

Зона діяльності:
Лозівський, Барвенківський, Близнюківський, Сахновщинський, Первомайський, Зачепилівський та Кегичівський райони Харківської області.

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
1.3.1. товарів і транспортних засобів суб'єктів зо в н і ш н ьое кон о м і ч н ої діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності СМО № 1 ВМО № 1 митного поста «Товарний» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції відділів митного оформлення митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 4, ВМО № 5, ВМО № 6, митних постів «Харків-аеропорт» та «Залізничний».
1.3.2 товарів та інших предметів, що переміщуються у вантажних відправленнях та несупроводжуваному багажі громадянами, які проживають або тимчасово перебувають у зоні діяльності СМО № 1 ВМО № 1 митного поста «Товарний» (за винятком товарів, митне оформлення яких здійснює митний пост «Залізничний»)
1.3.3. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції СМО № 1 ВМО № 1 митного поста «Товарний».
1.3.4. природного газу, що переміщується через підземне сховище газу «Кегичівка».
1.3.5. аміаку, що переміщується трубопровідним транспортом через насосну станцію № 10 ( Харківська обл., с. Нова Іванівка Лозівського району) та розподільну станцію N 27 (Харківська область, с. Дмитрівка Барвенківського району)

2. ВМО № 2 митного поста «Товарний»

Зона діяльності:
Харківська область (крім Боровського, Великобурлуцького, Дворічанського, Ізюмського, Куп'янського, Шевченківського районів), в частині операцій, зазначених у пунктах 2,1. - 2.2. Розділу І цього розподілу.

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
2.1. товарів, митне оформлення яких віднесено до компетенції Енергетичної регіональної митниці;
2.1.1. товарів і транспортних засобів суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих у зоні діяльності Харківської обласної митниці, у тому числі товарів, митне оформлення яких віднесено до компетенції Енергетичної регіональної митниці:
2.1.2. товарів у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення» (крім контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення)» разом з товарами, віднесеними до компетенції інших підрозділів митного оформлення), та у разі їх повернення.
2.1.3. товарів у митних режимах «переробка на митній території України», «переробка за межами митної території України», та у разі їх повернення.
2.1.4. товарів, попередньо розміщених у ВМО № 2 митного поста «Товарний» в митні режими «тимчасове ввезення / вивезення», «переробка на митній території України», «переробка за межами митної території України», які переоформлюються в інші митні режими;
2.1.5. товарів військового призначення та подвійного використання, що підлягають експортному контролю;
2.1.6. різних видів зброї та набоїв до неї (у межах кодів УКТ ЗЕД 9301-9307), за винятком операцій, віднесених до компетенції ВМО № 6 митного поста «Товарний»;
2.1.7. товарів гуманітарної та технічної допомоги;
2.1.8. товарів, що переміщуються через митний кордон України у якості іноземних інвестицій;
2.1.9. товарів, що переміщуються в рамках законодавчих та нормативно-правових актів України щодо технопарків, територій пріоритетного розвитку, спеціальних режимів інвестиційної діяльності, вільних економічних зон тощо під час реалізації інвестиційних проектів;
2.1.10. товарів представництв іноземних держав та міжнародних організацій, які користуються на території України митними пільгами;
2.1.11. товарів, що переміщуються через митний кордон у складі однієї товарної партії, разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 2 митного поста «Товарний». 2.2. Сектор митного оформлення № 1 ВМО № 2 митного поста «Товарний»: здійснює митний контроль та митне оформлення зовнішньоекономічних операцій Закритого акціонерного товариства «Філіп Морріс Україна» та митне оформлення зовнішньоекономічних операцій, що відносяться до компетенції ВМО № 2 митного поста «Товарний».

3. ВМО № 3 митного поста «Товарний»

Зона діяльності:
Московський, Фрунзенський, Жовтневий та Ленінський райони міста Харкова; Золочівський район Xарківської області.

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
3.1. товарів і транспортних засобів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО № З митного поста «Товарний» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 4, ВМО № 5, ВМО № 6, митних постів «Харків-аеропорт» та «Залізничний»).
3.2. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 3 митного поста «Товарний», та у разі їх повернення.

4. ВМО № 4 митного поста «Товарний»

Зона діяльності:
Комінтернівський, Червонозаводський та Орджонікідзевський райони м. Харкова;
Дергачівський, Чугуївський, Богодухівський, Банківський, Красноградський, Краснокутський,
Коломакський, Печенізький, Балаклеївський та Зміївський райони Харківської області.
4.1. товарів і транспортних засобів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО № 4 митного поста «Товарний» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 5, ВМО № 6, митних постів «Харків-аеропорт» та «Залізничний»);
4.2. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 4 митного поста «Товарний», та у разі їх повернення;
4.3. електроенергії, що переміщується через пункти контролю: підстанція «Лосеве» Північної ЕСНЕК «Укренерго» та Зміївська теплова електрична станція акціонерної компанії «Центренерго»;
4.4. аміаку, що переміщується трубопровідним транспортом через розподільну станцію № 26 (Харківської область, селище Теплянка Балаклеївського району);
4.5. товарів, що переміщуються залізничним транспортом через залізничну станцію «Ліски» Філії Українського Державного центру транспортного сервісу «Ліски» на Південній залізниці (м. Харків, вул. Біологічна, 6) суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, зареєстрованими в зоні діяльності Харківської обласної митниці (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 5, ВМО № б, митних постів « Xарків - аеропорт» та «Залізничний»).

5. ВМО № 5 митного поста «Товарний».

Зона діяльності:
Харківська область (крім Боровського, Великобурлуцького, Дворічанського, Ізюмського, Куп'янського, Шевченківського районів), в частині операцій, зазначених у пунктах 5.1. -5.7. Розділу 1 цього розподілу.

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
5.1. товарів і транспортних засобів, що класифікуються згідно з УКТ ЗЕД за кодами 8429, 843020, 843031, 843041, 843050, 843351 - 843359, 8701 - 8707, 8711, 8716 (крім 871690), суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО № 5 митного поста «Товарний» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 6);
5.2. допущення дорожніх транспортних засобів, що належать (перебувають у володінні) суб'єктам підприємницької діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО № 5 митного поста «Товарний», до перевезень вантажів під митним забезпеченням на умовах Конвенції МДП;
5.3. товарів, що переміщуються через митний кордон у складі однієї товарної партії разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 5 митного поста «Товарний»;
5.4. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 5 митного поста «Товарний», та у разі їх повернення;
5.5. зовнішньоекономічних операцій (у тому числі - щодо товарів, митне оформлення яких віднесено до компетенції Енергетичної регіональної митниці) ТОВ «Євросклад-сервіс», ТОВ «УкрКама», ТО В ТПК «Омега-Автопоставка», ТОВ «Дорожня Карта», ТОВ «Всесвіт автозапчастин» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2, ВМО № 6), а також товарів, що надходять автотранспортом у місце прибуття автотранспорту за адресою: Харківська область. Харківській район, с. Бабаї, вул. Вторчерметівська, 4.
5.6. Сектор митного оформлення № 1 ВМО № 5 митного поста «Товариий»:
здійснює митний контроль та митне оформлення зо в н і ш н ьое ко но м і ч н и х операцій Корпорації «АІС» та митне оформлення зовнішньоекономічних операцій, що відносяться до компетенції ВМО № 5 митного поста «Товарний».
5.7. Сектор митного оформлення №2 ВМО №5 митного поста «Товарний».
Зона діяльності: Харківська область.
Здійснює митний контроль та митне оформлення транспортних засобів та товарів за кодами УКТЗЕД 8701- 8707, 8711, 8716, що належать громадянам, які постійно або тимчасово проживають на території Харківської області, та митне оформлення зовнішньоекономічних операцій, що відносяться до компетенції ВМО № 5 митного поста «Товарний».

6. ВМО № 6 митного поста «Товарний».

Зона діяльності:
Харківська область (крім Боровського, Великобурлуцького, Дворічанського, Ізюмського, Куп'янського, Шевченківського районів), в частині операцій, зазначених у пунктах 6.1. - 6.6. Розділу І цього розподілу.
Здійснює митний контроль та митне оформлення:
6.1. товарів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО № 6 митного поста «Товарний» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції ВМО № 2 митного поста «Товарний»), що переміщуються через митний кордон України:
6.1.1. у міжнародних поштових відправленнях;
6.1.2. у міжнародних експрес-відправленнях;
6.13. у вантажних відправленнях із використанням послуг транспортно -експедиційної організації Товариства з обмеженою відповідальністю «ІТС» (в тому числі товарів, що переміщуються таким способом лише митною територією України);
6.2. товарів, що переміщуються в рамках законодавчих та нормативно-правових актів України щодо технопарків, територій пріоритетного розвитку, спеціальних режимів інвестиційної діяльності, вільних економічних зон тощо під час реалізації інвестиційних проектів (крім операцій, віднесених до компетенції ВМО № 2 митного поста «Товарний»):
6.3. товарів та транспортних засобів Харківського державного авіаційного виробничого підприємства за усіма зо в н і ш н ьое ко н о м і ч н и м и операціями в усіх митних режимах, включаючи товари, які підлягають експортному контролю (окрім запасів, призначених для споживання):
6.4. товарів та інших предметів, що належать громадянам та які переміщуються через митний кордон України у відправленнях, зазначених у пунктах 6.1.1. - 6.1.3 Розділу І.
6.5. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО № 6 митного поста «Товарний», та у разі їх повернення;
6.6. різних видів зброї та набоїв до неї (у межах кодів УКТ ЗЕД 9301-9307), що переміщуються через митний кордон України у відправленнях, зазначених у пункті 6.1. Розділу І;

Розділ II. Митний пост «Залізничний».

1. ВМО «Сортувальний» митного поста «Залізничний».

Зона діяльності: міжнародний залізничний пункт контролю «Харків-Сортувальний».

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
залізничному пункті контролю «Харків-Сортувальний»;
1.2. запасів, призначених для споживання на залізничному транспорті Харківської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці;
1.3. товарів, що переміщуються залізничним транспортом через станцію «Харків-Сортувальний», одержувачами або відправниками яких є суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності Харківської обласної митниці (за винятком операцій, віднесених до компетенції ВМО митного поста «Товарний»: ВМО № 2 та ВМО № 5);
1.4. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення» разом з товарами, оформлення яких віднесено до компетенції відділу митного оформлення «Сортувальний» митного поста «Залізничний»;

2. ВМО «Xаркі в - пасажирський» митного поста «Залізничний».

Зона діяльності:
міжнародний залізничний пункт контролю «Xарків - пасажирський» та міждержавний залізничний пункт пропуску «Одноробівка»;
Здійснює митний контроль та митне оформлення:
2.1. товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міжнародному залізничному пункті контролю «Харків-Пасажирський» та міждержавному залізничному пун кті пропуску «Одноробівка»;
2.2. товарів, що ввозяться громадянами, які проживають або тимчасово перебувають в Харківській області, у несупроводжуваному багажі та вантажних відправленнях (за винятком операцій, що віднесені до компетенції СМО № 1 ВМО № 1 митного поста «Товарний» та митних постів «Харків-аеропорт» та «Куп'янськ»);
2.3. товарів, які вивозяться за межі митної території громадянами, при зверненні громадян для здійснення митного оформлення поза межами пунктів пропуску.
2.4. товарів, що переміщуються залізничним транспортом через багажне відділення станції «Харків-Пасажирський», одержувачами або відправниками яких є суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, зареєстровані в зоні діяльності Харківської обласної митниці;
2.5. товарів, що ввозяться в Україну залізничним транспортом через пункт контролю «Харків-Пасажирський» у ручній поклажі на адресу Державного підприємства «Харківській машинобудівний завод «ФЕД» (крім товарів, які віднесені до компетенції ВМО № 2 митного поста «Товарний»);

3. ВМО «Козача Лопань» митного поста «Залізничний».

Зона діяльності:
міжнародний залізничний пункт пропуску «Козача Лопань»; електрична підстанція «Козача Лопань» Південної залізниці.

Здійснює митний контроль та оформлення:
3.1. товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міжнародному залізничному пункті пропуску «Козача Лопань»;
3.2. електроенергії, що переміщується в пункті контролю - підстанція «Козача Лопань» Південної залізниці.

Розділ III. Митний пост «Харків-аеропорт».

Зона діяльності : міжнародний авіаційний пункт пропуску «Харків-Аеропорт» та міжнародний авіаційний пункт пропуску «Сокольники».

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
1. товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міжнародних авіаційних пунктах пропуску «Харків-Аеропорт» та «Сокольники», а також у інших аеропортах, розташованих в зоні діяльності Харківської обласної митниці;
2. вантажних відправлень, що переміщуються через митний кордон України авіаційним транспортом (в межах складських операцій) на складах, розташованих в пункті пропуску «Харків-Аеропорт»;
3. запасів, призначених для споживання при здійсненні міжнародних авіаційних перевезень;
4. авіаційних транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України;
5. валютних цінностей як товарів, що надходять авіаційним транспортом на адресу банківських установ, зареєстрованих в зоні діяльності Харківської обласної митниці (в митному режимі «імпорт»);
6. товарів та інших предметів, що переміщуються громадянами через митний кордон України у вантажних відправленнях та несупроводжуваному багажі авіаційним транспортом.
7. товарів та інших предметів, що переміщуються через магазини безмитної торгівлі, які функціонують у пункту пропуску «Харків-Аеропорт». Розділ IV. Митний пост « Авто м об і л ь ни й».

1. ВМО «Гоптівка» митного поста « А вто м о б і л ь н и й ».

Зона діяльності: міжнародний автомобільний пункт пропуску «Іоптівка».
Здійснює митний контроль та митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Гоптівка».

2. ВМО «Плетенівка» митного поста «Автомобільний».

Зона діяльності:
міжнародний автомобільний пункт пропуску « Плетені в ка»; міждержавний залізничний пункт пропуску «Вовчанськ»; Вовчанський район Xарківської області.

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
2.1. товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Плетені в ка» та міждержавному залізничному пункті пропуску «Вовчанськ»;
2.2. товарів і транспортних засобів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась у зоні діяльності відділу митного оформлення «Плетенівка» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції митних постів «Товарний», « Xарків - аеропорт » та «3алізничний»):
2.3. контейнерів, піддонів, упаковки, марок акцизного збору, які переміщуються у митному режимі «тимчасове ввезення / вивезення», разом з товарами, віднесеними до компетенції ВМО «Плетенівка» митного поста « Автомобільний» ,та у разі їх повернення.

Розділ V. Митний пост «Куп'янск»

1. ВМО «Тополі» митного поста «Куп'янск».

Зона діяльності : міжнародний залізничний пункт пропуску «Тополі».
Здійснює митний контроль та митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міжнародному залізничному пункті пропуску «Тополі».

2. ВМО «Чугунівка» митного поста «Куп'янск».

Зона діяльності: міждержавний автомобільний пункт пропуску «Чугунівка».
Здійснює митний контроль та митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міждержавному автомобільному пункті пропуску «Чугунівка».

3. ВМО «Піски» митного поста «Куп'янск».

Зона діяльності: міждержавний автомобільний пункт пропуску «Піски».
Здійснює митний контроль та мигне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міждержавному автомобільному пункті пропуску «Піски».

4. ВМО «Сортувальний» митного поста «Куп'янcк»

Зона діяльності : міжнародний залізничний пункт контролю «Куп'янcк».
Здійснює митний контроль та митне оформлення:
4.1. товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України у міжнародному залізничному пункті контролю «Куп'янск»;
4.2. запасів, призначених для споживання на залізничному транспорті Куп'янської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці.

5. ВМО митного поста «Куп'янск».

Зона діяльності: Боровський, Великобурлуцький, Дворічанський, Ізюмський, Куп'янський, Шевченківський райони Харківської області,

Здійснює митний контроль та митне оформлення:
5.1. товарів і транспортних засобів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО митного поста «Куп'янск» (за винятком операцій, що віднесені до компетенції митного поста «Харків-аеропорт»).
5.2. товарів, що ввозяться громадянами, які проживають або тимчасово перебувають у зоні діяльності ВМО митного поста «Куп'янск», у несупроводжуваному багажі та вантажних відправленнях, (за винятком операцій, що віднесені до компетенції СМО № 1 ВМО № 1 митного поста «Товарний» та митних постів «Харків-аеропорт», «Залізничний»).
5.3. товарів, які вивозяться за межі митної території громадянами, при зверненні громадян для здійснення митного оформлення поза межами пунктів пропуску;
5.4. аміаку, що переміщується трубопровідним транспортом через насосну станцію №9 (Харківська область, Дворичанський район, с.Западне);
5.5. допущення дорожніх транспортних засобів, що належать (перебувають у володінні) суб'єктів підприємницької діяльності, державна реєстрація яких відбулась в зоні діяльності ВМО митного поста «Куп'янск», до перевезень вантажів під митним забезпеченням на умовах Конвенції МДП.

Розділ VI. Заключні положення.

1. Митне оформлення окремих категорій товарів, окремих партій товарів або товарів окремих суб'єктів підприємницької діяльності може проводити підрозділ митниці, визначений окремим наказом митниці.

2. Митне оформлення товарів суб'єкта підприємницької діяльності, який стоїть на обліку в іншій митниці, проводить підрозділ митниці, визначений рішенням (резолюцією) заступника начальника митниці, який курирує підрозділи митного оформлення, на підставі листа про погодження, оформленого відповідно до порядку, встановленого Держмитслужбою України.

3. Митне оформлення товарів при їх розміщенні на митний ліцензійний склад та випуску з митного ліцензійного складу проводить підрозділ митного оформлення, визначений Процедурою організації митного режиму «митний склад» відповідного митного ліцензійного складу.

4. Для митного оформлення не за місцем акредитації суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності замість оригіналу облікової картки суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності може надаватись її копія, завірена печаткою декларанта.

5. У випадках виникнення питань визначення місця митного оформлення не врегульованих цим наказом, рішення приймається відділом організації митного контролю та роботи митних посередників за зверненням підрозділу митного оформлення.

Начальник ВОМК та РМП ВШевцов

 

Курсы НБУ на сегодня

Партнеры